Kouzelná flétna

Datum: Čtvrtek 1. ledna 1970 v 01:00 hodin
Místo:

Loutková opera KOUZELNÁ FLÉTNA aneb nesahejte na génia

Opera W.A. Mozarta ve stylu barokního loutkového divadla pro jednu operní zpěvačku, jednoho herce, jednoho loutkáře a klavírní doprovod.

Scénář, ve kterém se Mozartova tříhodinová opera přeměnila na loutkové představení, připravili herec Petr Vacek a loutkář Milan Hugo Forman pro projekt Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015.

Syntézu opery, činohry a loutkového divadla by nebylo možné vytvořit bez Miroslava Kořínka. Tento geniální skladatel a muzikant byl za své úpravy klasických oper nejednou oceněn. Tentokráte Kouzelnou flétnu upravil pro klavír a čtyři hlasy. Hudební stránku představení povyšuje nádherný melodramatický soprán Adély Škopkové. Za klavírem se střídají David Noll a David Hlaváč. Výtvarnou podobu vtiskla inscenaci Daniela Klimešová, historické loutky a loutkové divadlo, které zapůjčil ze své sbírky Milan Forman, upravil řezbář Ivan Hudičák.

Inscenace vznikala od jara roku 2013 v Bedřichově u Horní Stropnice, na zámku v Miletíně a v ateliéru Petra Nikla v Praze. Vznik představení podpořil Plzeňský kraj z grantového programu kultura.